Bluzka z odkrytymi ramionami – DIY

DIY
1 Sierpień, 2016

Justyle16bk

Witajcie kochani!

Szycie bluzek z odkrytymi ramionami spodobało mi się tak bardzo, że postanowiłam podzielić się z Wami kolejnym tutorialem w tym temacie. O pierwszym projekcie off the shoulder top pisałam tutaj i jestem miło zaskoczona waszym dużym zainteresowaniem postami tego typu. Mam nadzieję, że ta wersja tzw. hiszpanki równie bardzo Wam się spodoba 🙂

Bluzkę uszyłam z kawałka białej bawełny a kosztowało mnie to niecałe 10 zł. Wy również możecie to zrobić. Uszycie takiego ciuszka jest dziecinnie proste i na pewno każdy z Was poradzi sobie z tym bez większych trudności.

Biała bluzka z odkrytymi ramionami tzw. “hiszpanka” – DIY

Justyle14k

Justyle1k

Rzeczy których potrzebujemy do uszycia bluzki z odkrytymi ramionami

  • biała bawełna ( 2 kawałki materiału o wymiarach 50 cm x 53 cm oraz 2 kawałki na rękawy o wymiarach 54 cm x 28 cm) wymiary na rozmiar S ( 36)
  • 2 fragmenty koronki o długości 54 cm
  • białe nici
  • gumka
  • szpilki
  • nożyczki
  • maszyna do szycia

Justyle3ak

Justyle4k

Zaczynamy od umiejscowienia rękawów na wysokości widocznej na zdjęciu . Krótsze brzegi przypinamy szpilkami w taki sposób aby zostało trochę miejsca na przyszycie ich do głównej części bluzki.

Justyle5ak

Po wszyciu nasz rękaw będzie wyglądał w ten sposób. Jak widzicie nie wszyłam go do samego końca. Zostawiłam 10 cm od dołu by w kolejnych etapach móc zszyć te część osobno.Justyle5ckNastępnie zszywamy główne części czyli dwa wolne brzegi bluzki.

Justyle7k

Justyle8k

Justyle9k

Gdy rękawy i brzegi będą gotowe przechodzimy do zrobienia tunelów na gumkę. Ja w swojej bluzce zrobiłam dwa tunele na górze i na dole. Dzięki temu moja bluzka przypomina bardziej crop top aniżeli zwykły top, ale jeśli nie podoba Wam się taki efekt możecie wszyć gumkę tylko na górze.

Teraz przyszła pora na zszycie pozostałej części rękawów czyli tych 10 cm o których wspominałam wyżej.

Justyle10k

Po zszyciu nasze rękawki będą wyglądały w ten sposób. Pozostało już tylko obrzucić wszystkie krawędzie i doszyć koronkę. W tym celu podwijamy rękaw do spodu i zaprasowujemy go.

Justyle11k

Przewracamy bluzkę na prawą stronę i za pomocą szpilek umiejscawiamy koronkę na odpowiedniej dla nas wysokości.

Justyle12k

Justyle13k

Przyszywamy koronkę podwójnym szwem i bluzka gotowa!

Justyle15k

Justyle18k

Justyle23k

Justyle22k

Justyle25k

Justyle26k

Bądźcie na bieżąco:

FACEBOOK

INSTAGRAM

SNAPCHAT: justyle_blog

Pozdrowienia i do następnego :*