Przed & po… bluzka off the shoulder z męskiej koszuli

Przed & po
5 Sierpień, 2016

Justyle6

Witajcie kochani !

Jeśli spodobał Wam się trend na odkryte ramiona to zapraszam Was serdecznie na dzisiejszy wpis 🙂 Przedstawię Wam fajny sposób na przerobienie męskiej koszuli na bluzkę off the shoulder 🙂

Tak wiem, wiem,że ostatnio na moim blogu pojawiają się same odkryte ramiona, ale mogę Wam obiecać że już niedługo będą posty z nieco innej beczki 🙂 Tymczasem przejdźmy do tego w jaki sposób zrobić sobie modną bluzkę off the shoulder 😉

Po raz kolejny muszę powiedzieć, że jest to bardzo łatwe, a jedyną rzeczą z którą się męczyłam był tunel na gumkę (tak o dziwo zrobienie tunelu nigdy nie sprawiało mi kłopotów, ale tym razem dał mi trochę popalić). W końcu się jednak udało i jestem mądrzejsza o kilka kwestii w tym temacie 😉

Justyle12

Jeśli macie w domu jakiegoś mężczyznę np. męża, brata, narzeczonego, chłopaka, kogokolwiek to macie problem z głowy 🙂 wystarczy że poprosicie go o koszulę i możecie szyć. Ja mimo, że mam tu jednego chłopaczka przy sobie  to wolałam nie kombinować na jego ubraniach 🙂  dlatego wstąpiłam do sh i tam kupiłam taką koszulę na jakiej mi zależało. 99 % bawełny i piękne błękitne paski na białym tle, to coś czego mi było trzeba.

Jak zrobić bluzkę off the shoulder z męskiej koszuli?

Justyle13

Krok pierwszy to upranie i wyprasowanie koszuli. Ja mimo, że swoja prasowałam to strasznie się gniotła, ale dla mnie to nie ma znaczenia. Zupełnie mi to nie przeszkadza.

Gdy koszula jest już przygotowana do szycia rozkładam ją równo i odcinam górną część na wysokości ramion. I tutaj będzie mały haczyk 🙂 własnie w tym kroku popełniłam błąd i wszycie tunelu na gumkę stało się męczarnią.

Już Wam mówię dlaczego.. a dlatego, że powinnam odciąć tę część nieco niżej i nie byłoby takiego kłopotu. Moje problemy z tunelem polegały głównie na trudnościach w miejscu gdzie są ramiona, tam materiał nie podwijał się tak jak tego oczekiwałam i poprawiałam to miejsce chyba 10 razy.

Justyle14

Justyle15

O tym nieszczęsnym miejscu była mowa 🙂

Justyle17

Gdy udało mi się wszyć gumkę w tunelu bluzka była już praktycznie gotowa. Ale czegoś mi w niej brakowało… Klasyczne rękawy trochę mi tutaj nie pasowały dlatego obcięłam je na wysokości jaką widzicie na powyższym zdjęciu, następnie obrzuciłam brzegi na maszynie i voila!

Justyle2

kolażjustyle2

Justyle4

Justyle9a

Justyle19

koszula- sh +DIY, szorty- Stradivarius, sandały- Deichman, torebka- Mohito

Bądźcie na bieżąco:

FACEBOOK

INSTAGRAM

SNAPCHAT: justyle_blog

Pozdrowienia i do następnego :*